Partners













Partners














Algeria - Ligue Professionnelle 1
16:00 FT NA Hussein Dey 2-1 DRB Tadjenanet (1-0)
16:00 FT JS Kabylie 0-1 Olympique Medea (0-1)
16:00 FT MC Oran 3-1 JS Saoura (0-1)
15:00 FT CA Batna 0-0 Sportif Constantinois (0-0)
Argentina - Primera B Metropolitana
21:00 Defensores Belgrano - Atletico Talleres
21:00 Atletico San Telmo - Atletico Excursionistas
Argentina - Primera B Nacional
23:00 San Martin Tucuman - Santamarina Tandil
23:00 Villa Dalmine - Almagro Buenos Aires
22:00 Douglas Haig - Central Cordoba
21:05 Nueva Chicago - Gimnasia Esgrima
21:00 Brown Adrogue - Atletico All Boys
00:30 Atletico Parana - Ferro Carril Oeste
00:05 Chacarita Juniors - Deportivo Flandria
Argentina - Primera C Metropolitana
21:00 Argentino Merlo - Sportivo Italiano
Argentina - Primera D Metropolitana
21:00 CSD Yupanqui - Deportivo Muniz
Argentina - Primera Division
22:00 Atletico Tigre - Atletico Aldosivi
22:00 Newell's Old Boys - Atletico Banfield
21:45 Atletico Rafaela - Defensa Justicia
21:00 Atletico Huracan - Atletico Colon
01:15 FT Quilmes Atletico 1-3 Atletico Sarmiento (1-0)
00:00 Godoy Cruz - Atletico Tucuman
00:00 Olimpo Bahia Blanca - San Lorenzo Almagro
Armenia - Premier League
13:00 FT Ararat Yerevan 0-1 Gandzasar Kapan (0-1)
11:00 FT Shirak Gyumri 1-0 Banants Yerevan (0-0)
Asia - AFF Suzuki Cup
13:00 FT Indonesia 2-1 Vietnam (1-1)
Australia - Hyundai A
09:45 FT Melbourne City 1-1 Brisbane Roar (0-1)
07:30 FT Central Coast 1-4 Western Sydney (1-2)
Austria - tipp3 Bundesliga powered by T
18:30 FT Admira Wacker 0-2 Austria Wien (0-0)
18:30 FT Josko Ried 2-1 Bauwelt Koch Mattersburg (0-1)
18:30 FT Red Bull Salzburg 4-1 Rheindorf Altach (1-0)
16:00 FT Rapid Wien 1-0 St. Polten (0-0)
Azerbaijan - Cup
14:00 FT Qarabag Agdam 5-0 Sabail (2-0)
12:00 FT Gabala FC 2-2 Simurq Zaqatala (2-1)
10:00 FT FC Shahdagh Gusar 1-5 Kapaz Ganja (0-3)
10:00 FT Turan Tovuz 0-1 Zira FK (0-0)
Bahrain - Premier League
14:15 FT Najma Manama 2-1 Hala SC (1-1)
14:00 FT East Riffa 0-3 Muharraq SC (0-2)
Belgium - Belgacom League
20:00 39' AFC Tubize 0-0 OH Leuven
17:00 FT Saint Gilloise 1-2 Cercle Brugge (1-0)
Belgium - Jupiler Pro League
20:30 9' KVC Westerlo 0-0 KAA Gent
20:00 39' St. Truidense VV 0-0 Excelsior Mouscron
20:00 38' Zulte Waregem 1-1 Waasland Beveren
18:00 FT Club Brugge 2-0 KV Oostende (0-0)
Bolivia - Liga Profesional
20:30 8' Nacional Potosi 0-0 Bolivar La Paz
01:00 Jorge Wilstermann - Universitario Sucre
Bosnia and Herzegovina - BH Telecom Premijer Liga
13:00 FT Olimpic Sarajevo 0-2 NK Metalleghe-BSI (0-0)
13:00 FT Sloboda Tuzla 2-1 FK Krupa na Vrbasu (2-0)
13:00 FT Zeljeznicar Sarajevo 1-0 Celik Zenica (0-0)
Bulgaria - A Group
16:30 FT Levski Sofia 1-0 Slavia Sofia (0-0)
14:00 FT Dunav 1-0 Lokomotiv Gorna Oryahovitsa (0-0)
Chile - Campeonato Nacional Scotiabank
19:30 47' Deportes Cobresal 0-1 Deportivo Palestino (0-1)
Chile - Primera Division B
23:00 Deportes La Serena - Union San Felipe
00:00 Curico Unido - San Marcos Arica
Colombia - Liga Postobon
23:30 Independiente Santa Fe - Independiente Medellin
01:30 Atletico Nacional - Millonarios Bogota
Croatia - MAXtv Prva Liga
17:15 FT HNK Cibalia 1-4 Lokomotiva Zagreb (0-2)
15:00 FT Dinamo Zagreb 1-1 HNK Rijeka (0-0)
Cyprus - First Division
18:00 FT Karmiotissa Polemidion 1-0 Nea Salamis Famagusta (1-0)
16:00 FT Anagennisi Deryneia 0-0 AEK Larnaca (0-0)
16:00 FT Omonia Nicosia 1-4 APOEL Nicosia (0-3)
Czech Republic - Gambrinus Liga
19:45 postp Bohemians 1905 - Viktoria Plzen
15:00 FT Sparta Praha 2-1 FK Teplice (1-0)
15:00 FT Vysocina Jihlava 1-0 Slovan Liberec (1-0)
15:00 FT Zbrojovka Brno 1-1 MFK OKD Karvina (0-0)
Denmark - Superligaen
18:30 FT FC Kobenhavn 1-0 Randers FC (1-0)
16:00 FT AC Horsens 1-2 Viborg FF (0-1)
Egypt - Etisalat Premier League
19:00 79' Zamalek SC 3-0 Dakhleya FC (1-0)
13:45 FT Smouha Sporting 0-0 Ittihad Sakndary (0-0)
England - Barclays Premier League
18:30 FT West Ham United 1-5 Arsenal London (0-1)
16:00 FT Crystal Palace 3-0 Southampton FC (2-0)
16:00 FT Stoke City 2-0 Burnley FC (2-0)
16:00 FT Sunderland AFC 2-1 Leicester City (0-0)
16:00 FT Tottenham Hotspur 5-0 Swansea City (2-0)
16:00 FT West Bromwich 3-1 Watford FC (2-0)
13:30 FT Manchester City 1-3 Chelsea London (1-0)
England - Evo
16:00 FT Barwell FC 4-0 Skelmersdale United (3-0)
16:00 FT Blyth Spartans 0-0 Buxton FC
16:00 FT Coalville Town 3-1 Nantwich Town (1-1)
16:00 FT Ilkeston FC 0-3 Grantham Town (0-2)
16:00 FT Marine FC 4-0 Halesowen Town (3-0)
16:00 FT Rushall Olympic 1-0 Whitby Town
16:00 FT Stafford Rangers 2-0 Matlock Town (1-0)
16:00 FT Workington AFC 0-2 Hednesford Town (0-2)
16:00 FT Sutton Coldfield Town 5-1 Corby Town (3-0)
16:00 FT Ashton United 1-2 Spennymoor Town (0-1)
16:00 FT Frickley Athletic 0-3 Warrington (0-1)
England - FA Cup with Budweiser
16:00 FT Blackpool FC 1-0 Brackley Town (1-1)
16:00 FT Carlisle United 0-2 Rochdale AFC (0-0)
16:00 FT Charlton Athletic 0-0 Milton Keynes Dons (0-0)
16:00 FT Chesterfield FC 0-5 Wycombe Wanderers (0-2)
16:00 FT Luton Town 6-2 Solihull Moors (0-2)
16:00 FT Plymouth Argyle 0-0 Newport County (0-0)
16:00 FT Shrewsbury Town 0-0 Fleetwood Town (0-0)
16:00 FT Sutton United 2-1 Cheltenham Town (0-1)
England - Ryman League
16:00 FT Hendon FC 1-1 Enfield Town
16:00 FT Kingstonian FC 3-1 Canvey Island (0-1)
16:00 FT Metropolitan Police 2-1 Leiston FC (1-1)
16:00 FT Staines Town 1-4 Havant & Waterlooville (0-1)
16:00 FT Tonbridge Angels 4-1 Bognor Regis (3-0)
16:00 FT AFC Sudbury 1-2 Harlow (1-0)
16:00 FT Lowestoft Town 2-1 Wingate & Finchley (1-0)
16:00 FT Burgess Hill 2-1 Grays Athletic (1-1)
16:00 FT Folkestone 1-1 Dulwich Hamlet (1-0)
16:00 FT Harrow Borough 1-0 Merstham
16:00 FT Needham Market 2-1 Leatherhead FC (2-1)
16:00 FT Worthing 2-2 Billericay Town (1-1)
England - Sky Bet Championship
18:30 FT Leeds United 2-0 Aston Villa (0-0)
16:00 FT Wigan Athletic 0-1 Derby County (0-1)
16:00 FT Birmingham City 0-3 Barnsley FC (0-1)
16:00 FT Blackburn Rovers 1-1 Huddersfield Town (1-1)
16:00 FT Bristol City 2-0 Ipswich Town (1-0)
16:00 FT Burton Albion 2-1 Rotherham United (1-0)
16:00 FT Cardiff City 0-0 Brighton & Hove (0-0)
16:00 FT Fulham FC 5-0 Reading FC (1-0)
16:00 FT Norwich City 5-0 Brentford FC (2-0)
16:00 FT Sheffield Wednesday 2-1 Preston North End (1-0)
England - Sky Bet League Two
16:00 FT Stevenage FC 3-4 Doncaster Rovers (0-3)
16:00 FT Yeovil Town 5-0 Crawley Town (3-0)
England - The Calor Gas League (Southern)
16:00 FT Dorchester Town 2-1 Biggleswade Town (2-0)
16:00 FT Dunstable Town 0-0 King's Lynn
16:00 Chippenham Town - Chesham United
16:00 FT Leamington FC 1-2 Hitchin Town (0-1)
16:00 FT Redditch United 4-1 Cirencester Town (3-0)
16:00 FT Cambridge City 1-0 Merthyr Tydfil
16:00 FT Kettering Town 2-0 Cinderford Town (2-0)
16:00 FT St. Neots Town 1-5 Hayes & Yeading (0-3)
16:00 FT Banbury United 2-1 Stratford Town
16:00 FT Basingstoke Town 0-2 St. Ives Town (0-2)
16:00 FT Kings Langley 1-1 Weymouth FC
16:00 FT Slough Town 1-2 Frome Town (0-1)
England - The Skrill North
16:00 FT Altrincham FC 1-2 Tamworth FC (1-2)
16:00 FT Bradford Park Avenue 1-3 Kidderminster Harriers (0-3)
16:00 FT Gainsborough Trinity 1-2 United of Manchester (1-0)
16:00 FT Gloucester City 0-1 Stockport County (0-0)
16:00 FT Harrogate Town 2-1 Telford United (0-0)
16:00 FT Nuneaton Town 4-1 Alfreton Town (1-1)
16:00 FT Stalybridge Celtic 3-3 Boston United (1-1)
16:00 FT Worcester City 1-2 AFC Fylde (0-2)
16:00 FT Darlington 2-2 Salford City (1-2)
England - The Skrill Premier
16:00 FT Aldershot Town 2-0 Boreham Wood (1-0)
16:00 FT Bromley FC 2-0 Maidstone United (1-0)
16:00 FT Guiseley AFC 1-1 Chester FC (0-1)
16:00 FT North Ferriby 1-0 Gateshead FC (1-0)
16:00 FT Dover Athletic 1-2 Dagenham & Redbridge (0-2)
16:00 FT Tranmere Rovers 1-0 York City (0-0)
England - The Skrill South
16:00 FT Dartford FC 2-1 Poole Town (2-1)
16:00 FT Chelmsford City 3-3 Hungerford Town (1-2)
16:00 FT Maidenhead United 2-0 Margate FC (2-0)
16:00 FT Oxford City 1-3 Ebbsfleet United (1-1)
16:00 FT St. Albans City 1-0 Eastbourne Borough (1-0)
16:00 FT Truro City 1-2 Bishop's Stortford (1-1)
16:00 FT Wealdstone FC 1-0 East Thurrock (0-0)
16:00 FT Welling United 3-1 Bath City (1-0)
16:00 FT Weston Super Mare 3-5 Hemel Hempstead (0-3)
16:00 FT Whitehawk FC 4-4 Gosport Borough (1-1)
16:00 FT Concord Rangers 2-1 Hampton & Richmond (1-0)
France - Championnat de amateur (Group A)
18:30 Vendee Fontenay - SO Romorantin
18:00 AS Vitre - US St. Malo
18:00 Chateaubriant - Paris St. Germain II
17:00 FT Stade Rennais II 1-0 Chartres FC (1-0)
France - Championnat de amateur (Group B)
18:00 FC Dieppe - Boulogne-Billancourt
17:00 FT Le Havre II 1-2 Arras (1-0)
France - Championnat de amateur (Group C)
18:00 Raon l'Etape - Jura Sud Foot
16:00 FT AJ Auxerre II 1-0 Srade Reims II
France - Championnat de amateur (Group D)
18:00 Paulhan Pezenas - US Colomiers
France - Coupe de France
20:00 38' Le Portel 0-0 Athletic Ajaccio
20:00 40' Rhone Vallee 0-1 Clermont Foot
19:00 St. Jean Ardier - Besancon FC
18:30 FT Balma 0-3 FC Bergerac (0-1)
18:30 FT Montagnarde Inzinzac 0-3 US Granvillaise (0-2)
18:30 FT Vannes Olympique 1-2 US Avranches (1-0)
18:00 FT Ales 0-1 Gazelec Ajaccio (0-0)
18:00 FT Anglet 0-0 Chamois Niort (0-0)
18:00 FT Erneenne Foot 0-3 Quevilly US (0-0)
18:00 FT ESC Longueau 0-7 Iris Croix (0-0)
18:00 FT GSI Pontivy 0-3 Stade Brest (0-0)
18:00 FT Hauts Lyonnais 0-0 Selongey (0-0)
18:00 FT Le Mans 0-2 FC Chambly (0-1)
18:00 FT Luneville 3-1 Jarville (0-0)
18:00 FT Sarreguemines 2-1 Valenciennes FC (2-0)
18:00 FT St. Genevieve 1-0 Roye Noyon (0-0)
17:00 FT Andrezieux 1-1 louhans Cuiuseaux (1-0)
17:00 FT FC Istres 1-0 Rodez Aveyron (0-0)
16:00 FT CA Pontarlier 0-1 Grenoble Foot (0-0)
16:00 FT SR Kaysersberg 0-9 Feignies (0-3)
16:00 FT Viry Chatillon 0-0 ASM Belfort (0-0)
15:30 FT Stade Briochin 0-0 LB Chateauroux (0-0)
15:00 FT GS Consolat 0-0 Hyeres FC (0-0)
14:30 FT Cluses-Scionzier 1-4 AJ Auxerre (1-3)
14:30 FT SO Cholet 0-1 Stade Laval (0-1)
14:30 FT US Sarre Union 0-1 Racing Strasbourg (0-0)
14:00 FT SAS Epinal 1-0 Sedan (0-0)
13:45 FT Villeneuve-dAscq 0-7 Stade Reims (0-3)
13:30 FT Prix-les-Mezieres 3-1 Maubeuge (2-0)
France - Ligue 1
20:00 40' Angers Sporting 1-1 FC Lorient
20:00 40' AS Monaco 1-0 SC Bastia
20:00 40' En Avant Guingamp 1-0 FC Nantes
20:00 39' FC Metz 1-0 Olympique Lyonnais
20:00 40' Girondins Bordeaux 0-0 Lille OSC
17:00 FT Montpellier HSC 3-0 Paris St. Germain (1-0)
Georgia - Umaglesi Liga
11:00 FT FC Samtredia 2-0 Chikhura Sachkhere (2-0)
Germany - Bundesliga
18:30 FT RB Leipzig 2-1 FC Schalke 04 (1-1)
15:30 FT Bayer Leverkusen 1-1 SC Freiburg (0-1)
15:30 FT Borussia Dortmund 4-1 Borussia M'gladbach (2-1)
15:30 FT TSG Hoffenheim 4-0 1. FC Koln (2-0)
15:30 FT VfL Wolfsburg 2-3 Hertha BSC (2-1)
15:30 FT Werder Bremen 2-1 FC Ingolstadt 04 (1-0)
Germany - Regionalliga (North)
15:00 FT BSV Rehden 2-0 VfL Wolfsburg II (1-0)
14:15 FT Eintracht Braunschweig II 0-0 Luneburger SK (0-0)
14:00 FT FC St. Pauli II 0-2 TSV Havelse (0-2)
14:00 FT Germania Egestorf 2-1 VfB Lubeck (1-1)
Germany - Regionalliga (Northeast)
13:30 FT Berliner Dynamo 1-2 Budissa Bautzen (1-1)
Germany - Regionalliga (Southwest)
14:00 FT 1. FC Saarbrucken 0-2 VfB Stuttgart II (0-1)
14:00 FT Eintracht Trier 0-1 Steinbach (0-0)
14:00 FT Stuttgarter Kickers 0-3 FC 08 Homburg (0-0)
14:00 FT Teutonia Watzenborn 0-2 TuS Koblenz (0-1)
Germany - Regionalliga (West)
14:00 FT 1. FC Koln II 2-1 FC Schalke 04 II (0-1)
14:00 FT Borussia M'gladbach II 4-1 Viktoria Koln (3-1)
14:00 FT RW Oberhausen 7-1 SC Verl (4-1)
14:00 FT SC Wiedenbruck 1-1 SV Rodinghausen (0-0)
14:00 FT TSG Sprockhovel 0-0 Rot Weiss Ahlen (0-0)
Germany - Second Bundesliga
13:00 FT 1. FC Nurnberg 1-3 SV Sandhausen (0-1)
13:00 FT 1860 Munchen 1-0 Dynamo Dresden (0-0)
Germany - Third Liga
14:00 FT Fortuna Koln 1-1 VfL Osnabruck (0-1)
14:00 FT FSV Zwickau 3-0 SC Paderborn 07 (1-0)
14:00 FT Hallescher FC 2-0 Werder Bremen II (0-0)
14:00 FT Hansa Rostock 1-4 Holstein Kiel (1-1)
14:00 FT VfR Aalen 0-0 Mainz 05 II (0-0)
Germany - U19 Bundesliga (North, Northeast)
14:00 FT Hamburger U19 3-1 JFV Nordwest U19 (1-0)
13:00 FT Osnabruck U19 3-3 Werder Bremen U19 (1-1)
12:15 FT Dynamo Dresden U19 0-1 RB Leipzig U19 (0-0)
12:00 FT Hertha BSC Berlin U19 3-2 Energie Cottbus U19 (1-2)
11:00 FT FC St. Pauli U19 0-1 Carl Zeiss Jena U19 (0-0)
11:00 FT Holstein Kiel U19 0-0 Eintracht Braunschweig U19 (0-0)
Germany - U19 Bundesliga (South, Southwest)
14:00 FT Stuttgarter Kickers U19 0-1 Kaiserslautern U19 (0-1)
14:00 FT VfB Stuttgart U19 1-3 Ingolstadt U19 (0-1)
13:00 FT Greuther Furth U19 4-1 Augsburg U19 (3-0)
12:00 FT Hoffenheim U19 2-3 Karlsruher SC U19 (1-3)
11:00 FT Freiburg U19 2-2 Bayern Munchen U19 (0-0)
Germany - U19 Bundesliga (West)
16:00 FT Viktoria Koln U19 1-0 Wuppertaler U19 (0-0)
14:30 FT Arminia Bielefeld U19 1-0 MSV Duisburg U19 (0-0)
13:00 FT Monchengladbach U19 5-1 Preussen Munster U19 (3-1)
Greece - Superleague
18:30 FT PAE Kerkyra 1-1 AEK Athens (0-1)
16:15 FT Veria FC 1-1 Panetolikos FC (1-1)
14:00 FT Platania Chanion 1-1 Panionios GSS (0-1)
Greece - Superleague U20
13:00 FT Iraklis Thessaloniki U20 3-0 Giannina U20 (1-0)
10:30 FT Skoda Xanthi U20 1-2 Asteras Tripolis U20 (1-1)
09:30 Kerkyra U20 - AEK Athens U20
Hong Kong - BOCG Life Premier League
12:00 FT Kitchee SC 0-0 Eastern Salon (0-0)
07:30 FT Wofoo Tai Po 1-0 Hong Kong Sapling (0-0)
Hungary - OTP Bank Liga
18:00 FT Debreceni VSC 0-1 Videoton FC (0-0)
15:30 FT Gyirmot SE 0-4 Budapest Honved (0-0)
15:30 FT Mezokovesd Zsory 2-0 Ferencvarosi TC (1-0)
15:30 FT MTK Budapest 1-1 Ujpest FC (0-1)
15:30 FT Paksi SE 2-1 Szombathelyi Haladas (1-1)
15:30 FT Vasas SC 3-0 Diosgyori VTK (0-0)
India - Hero Indian Super League
14:30 FT Mumbai City 0-0 Delhi Dynamos (0-0)
Israel - Liga Alef (North)
19:15 68' Hapoel Robi Shapira 3-2 Maccabi Tzur Shalom (3-2)
18:30 FT Hapoel Herzliya 4-2 Maccabi Daliyat Karmel (3-1)
Israel - Ligat Winner
19:30 49' Hapoel Be'er Sheva 2-0 FC Ashdod (2-0)
17:15 FT Maccabi Tel Aviv 0-0 Hapoel Ashkelon (0-0)
17:00 FT Maccabi Petah Tikva 0-0 Hapoel Kfar Saba (0-0)
15:00 FT Kiryat Shmona 2-0 Hapoel Haifa (1-0)
Italy - Lega Pro Divisione Unica (Group A, North and Sardinia)
20:30 9' AC Tuttocuoio 0-0 AS Livorno
16:30 FT US Cremonese 5-1 AC Prato (2-0)
14:30 FT Carrarese Calcio 4-1 Olbia (2-0)
14:30 FT US Pistoiese 0-0 Renate AC (0-0)
Italy - Lega Pro Divisione Unica (Group B, Central)
14:30 FT Parma FC 1-1 Bassano Virtus (0-0)
Italy - Lega Pro Divisione Unica (Group C, South)
20:30 10' US Lecce 0-0 Matera Calcio
18:30 FT Reggina Calcio 1-1 Foggia (1-1)
16:30 FT Cosenza Calcio 1-2 Calcio Catania (1-1)
14:30 FT AC Monopoli 1-0 Taranto (0-0)
14:30 FT AS Melfi 3-0 ACR Messina (1-0)
14:30 FT Casertana FC 0-1 Akragas (0-0)
14:30 FT Fondi 1-2 Fidelis Andria (1-0)
14:30 FT Juve Stabia 1-0 Virtus Francavilla (0-0)
14:30 FT US Siracusa 1-0 US Catanzaro (1-0)
14:30 FT Vibonese 0-0 Paganese Calcio (0-0)
Italy - Serie A TIM
20:45 Juventus Torino - Atalanta Bergamo
Italy - Serie B Eurobet
15:00 FT AS Avellino 1-2 Ascoli (1-1)
15:00 FT AS Bari 2-0 US Salernitana (1-0)
15:00 FT AS Cittadella 1-2 Spal (0-1)
15:00 FT Novara Calcio 2-1 Vicenza Calcio (1-1)
15:00 FT Pro Vercelli 0-0 AC Pisa (0-0)
15:00 FT Spezia Calcio 0-0 Frosinone Calcio (0-0)
15:00 FT Ternana Calcio 1-0 Brescia Calcio (0-0)
15:00 FT US Latina 1-1 Virtus Entella (1-0)
Japan - First Division
11:30 FT Urawa Red Diamonds 1-2 Kashima Antlers (1-1)
Japan - Second Division
04:30 Zweigen Kanazawa - Tochigi SC
Kuwait - Premier League
16:30 FT Fahaheel FC 0-0 Shabab Ahmadi (0-0)
16:30 FT Salmiya SC 1-2 Kazma SC (0-2)
14:00 FT Kuwait SC 3-0 Tadamun SC (1-0)
Lebanon - Premier League
13:15 FT Racing Beirut 3-0 Salam Zgharta (2-0)
13:15 FT Safa Beirut 1-0 Egtmaaey Tripoli (0-0)
Malta - BOV Premier League
16:15 FT Pembroke Athleta 0-3 Valletta FC (0-1)
14:00 FT Tarxien Rainbows 1-1 St. Andrews Luxol (1-0)
Mexico - Liga Bancomer MX
02:00 Tigres UANL - Leon FC
Moldova - Divizia Nationala
12:00 FT Saxan Gagauz Yeri 0-3 Dinamo Auto (0-0)
Montenegro - Telekom 1. CFL
18:30 FT Buducnost Podgorica 3-0 Bokelj Kotor (2-0)
13:00 FT Decic Tuzi 2-0 Zeta Golubovci (0-0)
13:00 postp Iskra Danilovgrad - Mladost Podgorica
13:00 FT Jedinstvo Bijelo Polje 2-2 OFK Grbalj (2-1)
13:00 FT OFK Petrovac 1-0 Lovcen Cetinje (1-0)
13:00 FT Rudar Pljevlja 1-0 Sutjeska Niksic (1-0)
Morocco - Botola Pro
20:15 20' Moghreb Tetouan 0-0 Raja Athletic
18:00 FT Renaissance Berkane 3-0 Chabab Kasba Tadla (1-0)
16:00 FT Wydad Casablanca 2-2 Ittihad Tanger (2-2)
Netherlands - Eredivisie
20:45 Vitesse Arnhem - PEC Zwolle
19:45 HT Roda JC Kerkrade 0-0 PSV Eindhoven (0-0)
19:45 HT SBV Excelsior 2-2 AZ Alkmaar (2-2)
18:30 FT Go Ahead Eagles 1-3 SC Heerenveen (1-3)
New Zealand - ASB Premiership
02:00 Team Wellington - Southern United
02:00 Waitakere United - Canterbury
01:00 Hawke's Bay United - Wellington Phoenix R
Northern Ireland - Belfast Telegraph Championship
16:00 FT Institute FC 1-1 Ballyclare Comrades
16:00 FT Larne FC 3-2 Dergview Castlederg
15:00 FT H & W Welders 0-2 Knockbreda Belfast (0-1)
Northern Ireland - Danske Bank Premiership
16:00 FT Ballymena United 2-0 Portadown FC (0-0)
16:00 FT Crusaders FC 2-2 Glentoran Belfast (1-1)
16:00 FT Linfield FC 3-0 Carrick Rangers (1-0)
Northern Ireland - Irish Cup
14:30 FT Derriaghy CC 2-4 Portstewart
14:30 FT Dundela Belfast 3-4 Fivemiletown United
14:30 FT Lisburn Distillery 3-0 St. Lukes
14:30 FT Richhill AFC 6-2 Grove United
14:30 FT Sport & Leisure Swifts 1-3 Dollingstown
14:30 FT Tobermore United 6-0 Short Brothers
14:30 FT Trojans FC 3-1 Drumaness Mills
14:30 FT Windmill Stars 3-4 Crewe United
Paraguay - Copa TIGO
22:00 Deportivo Capiata - Sportivo Luqueno
00:10 Nacional Asuncion - Rubio Nu Asuncion
00:00 FT Sol America 1-1 General Caballero (1-0)
Poland - T
20:30 7' Wisla Krakow 1-0 Lechia Gdansk
18:00 FT Slask Wroclaw 1-1 Pogon Szczecin (1-1)
15:30 FT Piast Gliwice 1-0 Korona Kielce (0-0)
Portugal - Liga ZON Sagres
21:30 FC Porto - Sporting Braga
19:15 65' Sporting Portugal 2-0 Vitoria Setubal (2-0)
17:00 FT Rio Ave FC 3-1 Deportivo Tondela (1-0)
Portugal - Liga2 Cabovisao
12:15 FT Portimonense SC 3-0 Academico Viseu (1-0)
Qatar - Stars League
15:30 FT Gharafa SC 3-2 Rayyan SC (1-1)
Romania - Liga I Bergenbier
19:30 51' Viitorul Constanta 2-0 CS Universitatea Craiova (2-0)
Romania - Second Liga (Seria 1)
13:30 FT FC Brasov 1-1 Sepsi (1-0)
12:00 FT FC Clinceni 1-3 Luceafarul Oradea (1-1)
11:00 FT Ramnicu Valcea 0-1 UTA Batrana Doamna (0-0)
10:00 FT CF Braila 2-1 Dunarea Calarasi (2-0)
10:00 FT Foresta Suceava 4-1 Unirea Tarlungeni (2-1)
10:00 FT Metalul Resita 4-0 Satu Mare (1-0)
Russia - SOGAZ Championship
17:00 FT FC Rostov 0-0 Zenit St. Petersburg (0-0)
12:00 FT CSKA Moscow 4-0 Ural Sverdlovsk (4-0)
Saudi Arabia - RAKAA Professional League
13:30 FT Watani Tabuk 1-0 Ohud Medina (1-0)
13:15 FT Hazm Rass 2-0 Ta'ee Ha'il (1-0)
13:00 FT Al Qaisoma 2-2 Shoalah Kharj (1-1)
Saudi Arabia - The Abdul Latif Jameel League
15:30 FT Khaleej Saihat 0-1 Taawoun Buraidah (0-0)
12:45 FT Fateh Hasa 4-2 Wehda Mecca (1-0)
Scotland - Championship
16:00 FT Dunfermline Athletic 1-1 Ayr United FC (1-0)
16:00 FT Falkirk FC 3-1 St. Mirren Paisley (0-1)
16:00 FT Queen of the South 1-2 Dumbarton FC (0-2)
Scotland - Highland Football League
16:00 FT Brora Rangers 1-2 Cove Rangers (0-2)
16:00 FT Fort William 2-5 Buckie Thistle (0-4)
16:00 FT Huntly FC 2-4 Turriff United (1-2)
16:00 FT Inverurie Loco Works 6-0 Rothes FC (2-0)
16:00 FT Nairn County 0-2 Fraserburgh FC (0-1)
16:00 FT Strathspey Thistle 0-4 Keith FC (0-3)
Scotland - League One
16:00 FT Albion Rovers 0-1 Livingston FC (0-0)
16:00 FT Peterhead FC 2-4 Airdrieonians FC (1-3)
16:00 FT Queen's Park Glasgow 2-0 Brechin City (1-0)
Scotland - League Two
16:00 FT Arbroath FC 0-1 Edinburgh City (0-0)
16:00 FT Cowdenbeath FC 1-0 Clyde FC (0-0)
16:00 FT Elgin City 4-1 Montrose FC (0-0)
Scotland - Premiership
16:00 FT Glasgow Rangers 2-1 Aberdeen FC (0-0)
16:00 FT Hamilton Academical 1-1 Partick Thistle (1-0)
16:00 FT Kilmarnock FC 2-0 Dundee FC (1-0)
16:00 FT Ross County 2-2 Heart of Midlothian (1-0)
16:00 FT St. Johnstone Perth 3-0 Inverness CT (1-0)
13:15 FT Motherwell FC 3-4 Celtic Glasgow (2-0)
Scotland - William Hill Cup
16:00 FT Formartine United 4-0 Annan Athletic (0-0)
16:00 FT Stenhousemuir FC 3-1 Forres Mechanics (2-0)
16:00 FT Stirling Albion 2-0 Wick Academy (1-0)
16:00 FT Stranraer FC 2-1 East Kilbride (1-1)
14:30 FT Beith 0-6 Greenock Morton (0-3)
Slovakia - Fortuna Liga
17:00 FT FK Senica 1-1 Dunajska Streda (0-1)
17:00 FT MSK Zilina 3-0 AS Trencin (0-0)
17:00 FT Tatran Presov 1-1 Spartak Myjava (0-0)
17:00 FT Zlate Moravce 2-0 ZP Podbrezova (0-0)
Slovenia - Prva Liga Telekom Slovenije
20:15 25' NK Maribor 0-0 Rudar Velenje
16:00 FT FC Koper 1-0 Aluminij Kidricevo (0-0)
14:00 FT NK Celje 1-1 ND Gorica (0-1)
Slovenia - Second League
13:30 FT NK Verzej 0-1 Brda (0-1)
South Africa - ABSA Premiership
19:15 69' Ajax Cape Town 0-0 Golden Arrows (0-0)
19:15 69' Orlando Pirates 2-1 Highlands Park (1-1)
17:00 FT Chippa United 3-1 Kaizer Chiefs (0-1)
14:30 FT Mamelodi Sundowns 4-1 Free State Stars (1-1)
14:30 FT Platinum Stars 2-3 Polokwane City (0-2)
South Africa - National First Division
14:30 FT Black Leopards 0-0 Thanda Royal Zulu
14:30 FT FC Cape Town 1-2 Witbank Spurs (1-1)
14:30 FT Mthatha Bucks 3-1 Milano United
14:30 FT Stellenbosch FC 0-0 Mbombela United (0-0)
14:30 FT University Pretoria 2-1 Santos Cape Town
South Korea - FA Cup
05:30 FT FC Seoul 2-1 Suwon Samsung (0-0)
Spain - Liga Adelante
20:00 38' Cadiz CF 1-0 Zaragoza
18:15 FT Mirandes 1-0 Elche CF (1-0)
18:15 FT Numancia 1-0 UD Almeria (1-0)
18:15 FT UCAM Murcia 1-2 Deportivo Lugo (1-1)
Spain - Liga BBVA
20:45 Atletico Madrid - RCD Espanyol
18:30 FT Leganes 0-0 Villarreal CF (0-0)
16:15 FT FC Barcelona 1-1 Real Madrid (0-0)
13:00 FT Granada CF 2-1 Sevilla FC (1-0)
Spain - Segunda Division B (Group 1)
16:15 FT Celta Vigo II 5-0 Arandina CF (2-0)
Spain - Segunda Division B (Group 2)
19:30 55' Real Madrid II 1-0 Artistico Navalcarnero (1-0)
18:00 FT Gernika Club 1-0 Sestao River (1-0)
17:00 FT Leioa 2-0 Barakaldo CF (1-0)
16:00 FT SD Amorebieta 2-2 Arenas Getxo (1-0)
Spain - Segunda Division B (Group 3)
18:30 FT RCD Espanyol II 1-2 CF Gava (0-1)
16:00 FT UD Levante II 0-0 Eldense (0-0)
Spain - Tercera Division
12:00 FT Recreativo Huelva II 0-2 Real Betis II (0-1)
Switzerland - Challenge League
19:00 80' FC Zurich 1-0 Wil 1900 (0-0)
19:00 80' Servette Geneve 0-1 FC Winterthur (0-1)
Switzerland - Raiffeisen Super League
20:00 39' Young Boys 1-0 FC Basel
17:45 FT FC Luzern 3-0 FC Vaduz (1-0)
Tunisia - Ligue Professionnelle 1
14:00 FT AS Marsa 0-0 Stade Gabesien (0-0)
14:00 FT ES Zarzis 0-0 Sportif Sfaxien (0-0)
14:00 FT Sportif Hammam Lif 2-2 Etoile Metlaoui (2-0)
14:00 FT US Ben Guerdane 1-0 Etoile Sahel (0-0)
Turkey - PTT 1. Lig
14:30 FT Manisaspor 2-0 Gaziantep BB (0-0)
12:00 FT Bandirmaspor 2-2 Adana Demirspor (1-2)
Turkey - Spor
11:30 FT Fatih Karagumruk 0-1 Zonguldak (0-0)
Turkey - Spor Toto Super Lig
17:00 FT Fenerbahce SK 0-0 Besiktas JK (0-0)
12:00 FT Istanbul BBSK 2-2 Antalyaspor (1-1)
Ukraine - Premier League
16:00 FT Zarya Lugansk 2-3 Dnipro Dnipropetrovsk (0-2)
13:00 FT Chornomorets Odessa 0-0 Volyn Lutsk (0-0)
13:00 FT Vorskla Poltava 2-2 Dynamo Kyiv (2-2)
Ukraine - U21 League
12:00 FT Shakhtar Donetsk U21 3-0 Stal Dniprodzerzhynsk U21 (1-0)
12:00 FT Zirka Kirovohrad U21 0-0 PFK Aleksandriya U21 (0-0)
United Arab Emirates - Gulf League
17:00 FT Ahli Dubai 2-1 Wahda FC (0-0)
17:00 FT Emirates Ras Khaimah 2-3 Sharjah SC (1-1)
13:45 FT Shabab Arabi 3-7 Jazira Abu Dhabi (1-3)
Uruguay - Torneo Uruguayo Copa Coca
20:30 10' Atletico River Plate 0-0 Atletico Penarol
20:30 4' Boston River 0-0 Rampla Juniors
20:30 3' Sud America 0-0 Cerro Montevideo
Wales - Corbett Sports Premier League
15:00 postp Barry Town - Cambrian & Clydach
15:00 FT Undy Athletic 2-3 Caerau Ely AFC
Wales - Cup
15:30 FT Bala Town 6-1 Caldicot Town (2-1)
15:30 FT Caernarfon Town 3-1 Carmarthen Town (0-0)
15:30 FT Cardiff Metropolitan University 4-0 Porthmadog FC (3-0)
15:30 postp Cefn Druids - Llantwit Major
15:30 FT Connah's Quay 3-2 Goytre United (0-1)
15:30 FT Haverfordwest County 1-0 Afan Lido (1-0)
15:30 FT Llandudno FC 0-2 Goytre AFC (0-1)
15:30 FT Newtown AFC 0-3 The New Saints (0-0)
15:30 FT Penybont FC 4-1 Airbus UK Broughton (2-1)
15:30 FT Prestatyn Town 1-1 Holyhead Hotspur (1-0)
15:30 FT Rhyl FC 6-0 Penrhyncoch FC (4-0)
14:30 FT Aberystwyth Town 2-0 Holywell (2-0)
14:30 FT Greenfield 0-3 Guilsfield FC (0-0)
14:30 FT Llanfair United 1-0 Corwen (1-0)
World - Club Friendly
15:30 FT TuS Koblenz U17 2-0 Iraklis U17 (0-0)
12:00 FT Hai Phong FC 1-1 Shonan Bellmare (0-0)
10:00 FT SHB Da Nang 3-1 Bangu (0-0)
10:00 PTT Rayong - Sukhothai
05:00 FT Omiya Ardija U18 6-0 Albirex Niigata U18 (3-0)
04:00 FT Nagoya Grampus Eight U18 1-1 Gamba Osaka U18 (1-1)
03:00 FT Oita Trinita U18 1-2 Higashi Fukuoka U18 (1-0)
World - International Friendly
01:00 FT United States U17 5-1 Turkey U17 (2-1)